אירוע לזכרו של אל"מ במיל' פינקי זוארץ ז"ל אשר היה מג"ד 101 בחטיבת הצנחנים.

אתמול, בתאריך 26.10.17 התקיים אירוע לזכרו של אל"מ במיל' פינקי זוארץ ז"ל אשר היה מג"ד 101 בחטיבת הצנחנים וראש מועצת בנימינה גבעת עדה אשר הלך לעולמו בטרם עת בגיל 52.
בפתח אירועי היום לזכרו של אל"מ במיל' פינקי זוארץ, התקיימה רכיבת אופניים, בה רכבו ממתחם התחנה בירושלים ליער קנדי , במרחק של חמישה עשר קילומטרים, כשמונים רוכבים אשר חלקם אמריקאים, חברי משלחת אופניים ה- FIDF ועשרים צנחנים מגדוד 35.
האירוע התקיים בחסות ה- FIDF.
בערב האירוע לזכרו של אל"מ במיל' פינקי זוארץ ז"ל נכחו: 
שר הביטחון לשעבר ורב אלוף במיל' בוגי יעלון, שר הביטחון לשעבר אלוף במיל' יצחק מרדכי, האלוף יוסי בכר, סגן הרמטכ"ל האלוף אביב כוכבי, תא"ל וירוב, מנכ"ל העמותה להנחלת מורשת הצנחנים ותא"ל במיל' רמי חכם צור, מח"ט 35 אל"מ יקי דולף, מג"ד 101 סא"ל שושן, משפחת זוארץ, אנשי מועצת בינימינה, נציגים מ- FIDF חברי משלחת האופניים שהגיעו מארה"ב וביצעו רכיבה ארוכה היום לזכרו, חברים לנשק ועוד.
הערב נפתח בשירת התקווה.
מנחה הערב, אלון בן דוד הדגיש בדבריו כי: "מטרת הערב הינה להנחיל את דרכו של פינקי ולאו דוקא להללו ולשבחו. פינקי פעל רבות למען בטחונה של ישראל ובשנים האחרונות היה לראש מועצת בינימינה". 
נציג משלחת אופניים של הFIDF נשא דברים לזכרו: "אנשים לעולם לא ישכחו מה גרם לנו פינקי להרגיש, מנהיג ציוני, סימן דרך, חזון ומעשה. נתן לנו דרך ברורה לעבודה. ידע לחבר את החיילים לארגון וליהודים בתפוצות. 
הערב הזה הוא מחברים שמתגעגעים אליך".
שר הביטחון לשעבר ורב אלוף במיל' בוגי יעלון ספד לו: "לפינקי היו הרבה חברים. מנהיגות מוגדרת להוביל ולהניע אנשים שיבצעו משימה דרך הראש. כזה היה פינקי בכל מקום. דרכו הייתה מנהיגות סוחפת. 
זה בלט בשירותו בגזרת עזה, גרם לאנשים ללכת אחריו בכל תפקיד צבאי ואזרחי כאחד". בהמשך הערב הוקרן סרט המציין צמתים בחייו. סגן הרמטכ"ל האלוף כוכבי הדגיש בהספדו כי : "מנהיגות היא יכולת של סימון יעדים וחזון .
החלק המשמעותי הוא מה עושה מנהיג טוב לקבוצה ולאנשיו. 
כחלק מניסיוני בחיים, אנו מחפשים משמעות, כל אחד במה שהוא עושה , צריך ומחפש משמעות. מפקד ומנהיג צריך לדעת לתת משמעות לאנשיו, מנהיגות היא יכולת להניע ולא בעזרת הפקודה. לא התנאים ולא הסביבה מביאה להרגיש משמעות, אלא תשומת הלב שמוקדשת להם. 
המשמעות היא הכרה, אנשים צריכים הכרה.
אנשים מחפשים מנהיגות ללכת אחריה, בין אם ציבורית, פרטית או צבאית. זה מה שפינקי עשה, הוא ידע לתת לכל אחד תחושה שהוא לא עוד אחד . 
הוא היה של כולם, יצר אצלם שמחה, חדווה ,מחויבות . האופן שבו הוא רתם אותם היה נפלא".
תמי רעייתו ספדה לו: 
"מודה לכל התרומה של האנשים שהתנדבו מכל הלב להרים את הערב הזה. 
כולכם נפלאים, מודה לכם בהתרגשות. 
את פינקי הכרתי בבה"ד 1.
שם התאהבתי בו בלב המדבר.בראשית חיינו היה תוהו ובוהו וגם בסוף לצערי. 
עברנו חוויות, צבא, נגמשים, 
מדבר וים. בית בנתניה, שוק בנתניה ומסעדות בניו יורק . 
יחידות צבאיות שהפכו למשפחה ועוד. 
טעמנו מהכל והרשימה עוד ארוכה, בחירות וארועים קהילתיים, קטיעת רגל בעזה, מיליוני רגעי אי שפיות של חיים עברו ביחד ובמשפחה. כואבת, מתגעגעת ומשלימה עם מה שנשאר". 
עם גיוסו לצה"ל, פינקי זוארץ ז"ל התנדב לצנחנים והתקבל לפלוגת הנ"ט של החטיבה. בצנחנים עבר מסלול הכשרה כלוחם, קורס מ"כים חי"ר וקורס קציני חי"ר. 
בסיום קורס הקצינים מונה למפקד מחלקה בצנחנים. 
בהמשך מונה למ"פ בגדוד 101 במהלך האינתיפאדה הראשונה.
זוארץ שימש בתפקידי שונים בחטיבה ובהם מפקד גדוד 101 בלחימה בדרום לבנון, מפקד בסיס האימונים החטיבתי וסגן מפקד החטיבה. 
במרץ 2000 קודם לדרגת אל"ם ומונה למפקד חטיבה 646, חטיבת צנחנים במילואים בפיקוד הדרום, הוא שירת בתפקיד זה עד אוגוסט 2002.
בהמשך, שימש כמפקד החטיבה הדרומית ברצועת עזה ופיקד עליה במהלך האינתיפאדה השנייה במבצעים כנגד הטרור הפלסטיני ברצועת עזה, ובהם מבצע קשת בענן וכן בעת אסונות הנגמ"שים.
ב-8 ביולי 2004, בעת סיור בסמוך למורג, נפצע זוארץ ממטען חבלה רב עוצמה וכף רגלו נקטעה. 
לאחר הליך שיקום שב זוארץ לשירות פעיל כמפקד קורס פו"ם ברק.
בשנת 2011, יצא עם משפחתו לשליחות בניו ג'רזי, ארצות הברית. 
באוקטובר 2013, לאחר שחזר לישראל, נבחר לעמוד בראשות המועצה המקומית בנימינה-גבעת עדה.
פנחס פינקי זוארץ נפטר מדום לב ב-15 באפריל 2017 בעת ששהה בחופשה משפחתית בוייטנאם.
העמותה להנחלת מורשת הצנחנים מחבקת את משפחת זוארץ וכלל המשפחות השכולות וזוכרת את בניה הצנחנים לעד.
יהי זכרו ברוך.