תאריך לידה:
05 בינואר 1949
תאריך נפילה:
19 בספטמבר 1967
שם היחידה:
גדוד חיר"מ 890
קורות חיים:
בן-זקונים לאברהם וחנה. נולד ביום ד' בטבת תש"ט (5.1.1949) בנתניה. את לימודיו היסודיים סיים בבית-הספר "בארי" ואת התיכוניים בגימנסיה על-שם טשרניחובסקי וב"אורט" בנתניה. שמואל התחנך ברוח חלוצית בבית הוריו - מחניכי "גורדוניה" ופעיליה והשתייך לתנועת "הנוער העובד והלומד". אהב לטייל בארץ ותחביביו הנוספים היו שחייה ובולאות. שמואל גויס לצה"ל בנובמבר 1966. כחצי שנה לפני המועד התנדב לחיל- הצנחנים. הייתה לו תודעה ביטחונית ומפני זה חשב להתנדב לשירות-קבע בצה"ל לאחר סיימו את שירותו הסדיר. שמואל השתתף בקרבות מלחמת ששת הימים בחצי-האי סיני. משם חזר בריא ושלם. ממה שסיפר לאחר מלחמת ששת הימים, מסתבר כי הגדולה בחוויותיו הייתה כאשר שמע אי-שם בסיני, בעת הקרבות, שהעיר העתיקה שוחררה. ביום 17 בספטמבר 1967 נפרד מהוריו ב"להת' אבא" "אל תדאגי, אמא". הוא עמד לשוב הביתה לחופשה עד שבת, אך למחרת היום, ביום י"ד באלול תשכ"ז (19.91967), נפל בעת מילוי תפקידו ברמת-הגולן. הובא למנוחת-עולמים בבית- הקברות הצבאי בנתניה. רשימה עליו פורסמה בחוברת שעיריית נתניה הוציאה לאור לזכר בניה שנפלו על משמרתם. שמואל ("שמואליק") יהל, יהי זכרו ברוך.