מריאן ברקוביץ

תאריך לידה:
05 ביולי 1975
תאריך נפילה:
06 באוגוסט 2006
דרגה:
רס"ל
שנת נפילה:
2006
תקופת נפילה:
היציאה מלבנון, האינתפאדה ועד היום
שם היחידה:
חטיבה 226 - מפקדת החטיבה
מקום קבורה:
אשדוד
קורות חיים:
מריאן, בן סימה ובנו (בנימין), נולד בכ"ו בתמוז תשל"ה (5.7.1975) בעיר יאשי שברומניה, כבן בכור למשפחה בת שלושה בנים והיה ילד יפה, עטור תלתלים שחורים ומלא מרץ.
מגיל שלוש החל לרכוב על אופניים והנושא הפך לאהבתו הראשונה, לה התמסר במשך השנים.
כשהיה בן שש עלה לארץ עם משפחתו והם התגוררו במרכז הקליטה "פלדות". בכיתה א' למד בביה"ס הפתוח ברובע ח', מכיתה ב' ואילך למד בביה"ס "צפרירים" ברובע י"א, לשם העתיקה המשפחה את מגוריה. בהמשך למד במקיף ג' אותו סיים בהצלחה ובמסגרתו אף השתתף ב"מצעד החיים" בפולין. בתקופה זו לא היו לו חברים רבים והוא גם לא הירבה להשתתף במסיבות הכיתתיות.
במרץ 1994 התגייס מריאן לחיל הים ושרת כנשק בבסיס ההדרכה, בת גלים, בחיפה. עם סיום שירותו הצבאי שובץ למילואים במפקדה של גדוד צנחנים. הוא אהב לשרת במילואים והיה חוזר משם עם הרבה חוויות. חבריו בגדוד כינו אותו "רמבו" הודות לאהבתו ומיומנותו בכלי הנשק שביחידה.
מריאן החל ללמוד אדריכלות אך בהמשך עבר ללמוד לתואר הנדסאי בניין, במכללה למינהל בראשל"צ. בכל המקומות בהם עבד ולמד רכש חברים רבים, שחלקם הפכו לחבריו בנפש. בתקופה זו גם החל לנסוע לטייל באירופה.
לפני המבחן המסיים הגשים את אחד מחלומותיו ונסע לטיול של מספר חודשים בניו זילנד, אוסטרליה ותאילנד. במהלך הטיול נהג אלפי קילומטר, קפץ באנג'י, יצא לטרקים וצלל במקומות ייחודיים.
כשחזר לארץ התגורר באילת, שם עבד בבקרים כצוללן במועדון צלילה ולמד Dive Master ובמקביל עבד כעוזר מדריך בטיולי ג'יפים. כשחזר לאחר חצי שנה לאשדוד רכש דירה ואיבזר אותה באהבה גדולה. לאחר קבלת הדיפלומה של הנדסאי בניין החל לעבוד עם אביו בפיקוח על פרוייקטים והקפיד על קטנות כגדולות.
בזמנו הפנוי היה משחק כדורגל ומשתתף יחד עם שני אחיו בתחרויות אופניים. בג'יפ שרכש היה מטייל בסביבות אשדוד ובאיזור אילת, לשם היה מגיע מדי פעם לסוף שבוע של צלילות.
כשפרצה מלחמת לבנון השנייה גוייס מריאן בצו 8. עקב תפקידה שהתה יחידתו בקרבת הגבול. מריאן נהרג בחצי היום בסמוך לקיבוץ כפר גלעדי, בעת שטיל קטיושה פגע בריכוז של חיילי מילואים, חבריו ליחידה.
מריאן הובא למנוחת עולמים בחלקה הצבאית בבית העלמין באשדוד והוא בן 31 שנה.
נרות שהודלקו: 26הדלק נר